عضو ارشد حزب الله:انتقال داعش به سوریه تهدیدی برای لبنان است

شیخ نبیل قاووق روز شنبه در مراسم تکریم شهید«حسن حسین حومانی» افزود:مقاومت خطر توطئه سعودی – آمریکائی در سوریه را احساس کرده و بنابر این هرگز از تکلیف خود برای حمایت از لبنان و مردم آن شانه خالی نمی کند.

وی تاکید کرد که لبنانی ها هیچ گزینه ای جز شکست دادن گروه های تروریستی تکفیری مانند داعش و النصره در سوریه ندارند.
شیخ نبیل قاووق گفت: هدف سیاست های اخیر سعودی درلبنان مانند مجازات ها ، دسته بندی کردن ها و تحریک های رسانه ای ، سیاسی و طائفه ای علیه حزب الله این بود که حزب الله را وادار کنند از میدان نبرد سوریه خارج شود و از حمایت خود از نامزدی ژنرال «میشل عون » در انتخابات ریاست جمهوری دست بردارد.

وی با بیان اینکه« امروز حق ما است که ارزیابی خود را از وضعیت کنونی ارائه بدهیم»، افزود: با وجود فشارهای سعودی، حزب الله موضع حمایتی خود از ژنرال میشل عون را تغییر نداد، اما سوال مهم این است که امروز حزب الله در کجا قرار دارد و سعودی کجا است؟

نائب رئیس شورای اجرائی حزب الله در پاسخ به این سوال اظهار داشت: سعودی مجبور به عقب نشینی شد و موضع خود را درباره نامزدی ژنرال عون در انتخابات ریاست جمهوری تغییر داد، اما حزب الله ثابت کرد که اهل صدق و وفا است و موضع خود را به هیچ عنوان تغییر نداد و همین برای توصیف اوضاع کنونی دو طرف کفایت می کنند.

شیخ نبیل قاووق خاطرنشان کرد: لبنان موفق شد رئیس جمهوری را انتخاب کند و وارد مرحله ای جدید شود و خود را از لبه پرتگاه و بحران نجات دهد.

وی تصریح کرد: لبنان اکنون درمسیری جدید و امیدوارکننده ، مسیر شراکت واقعی و حل بحران ها قرار گرفته است و لبنانی ها باید این فرصت را غنیمت شمرده و آن را از دست ندهند.

49311

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *